fbpx
בית » פוליטיקה וממשל » נבחרת “יש עתיד” – כפי שלא שמעתם

נבחרת “יש עתיד” – כפי שלא שמעתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
לקראת הבחירות לכנסת ה-2021, חברי הכנסת של יש עתיד עונים ל”בעד” על שאלון אחיד וקצר: באיזה הצעת חוק הם הכי גאים, מה הם מתחייבים לקדם בכנסת הבאה, איזה רגע בכנסת היוצאת הם לא ישכחו וחושפים בפנינו דבר אחד שרוב האנשים לא יודעים עליהם. נבחרת יש עתיד, כמו שלא שמעתם

יאיר לפיד

 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא לא בדיוק הצעת חוק, אלא ההחלטה שקיבלתי כשהייתי שר אוצר לתת תרופות חינם לניצולי שואה. בשביל נושאים כאלה באתי לפוליטיקה. 
 • רגע אחד שבטוח אזכור מהכנסת האחרונה הוא כאשר הקואליציה הפילה את דמי האבטלה לעצמאים אחרי הבטחות על הבטחות שניתנו למגזר העצמאים הקורס. 
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להעביר דמי אבטלה לעצמאים, הגבלת כהונתו של ראש הממשלה ואת חוק הפונדקאות. 
 • אחרי כל כך הרבה שנים בתקשורת ובפוליטיקה אני לא בטוח שיש משהו שעדיין לא יודעים עליי. אני אוהב לנהוג מאות ק״מ ולחשוב בנהיגה. 
 • למה יש עתיד? כי אנחנו מייצגים את הרוב השקט של אזרחי ישראל. זה שמאמין בישראל כמדינה יהודית ליברלית ודמוקרטית עם שלטון חוק חזק. כי אין מפלגה ערכית ישרה שעמדה בכל מילה שאמרה, שבאה לעבוד בשביל הציבור בלי פוליטיקה ואין נבחרת כזו בכל כנסת ישראל.

מאיר כהן 

ח״כ מאיר כהן. צילום: הדס פארוש. פלאש 90
 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה בכנסת ה-23 היא הצעת החוק היא דמי אבטלה לעצמאיים. לצערי הצעת החוק עדיין לא עברה, אבל אלו הם ימים קשים במיוחד לעסקים בישראל, אנשי העסקים מופקרים ותלויים בחסדי הממשלה וזכויותיהן אינן מעוגנים בחוק.
 • רגע אחד שאזכור במיוחד מהכנסת האחרונה הוא רגע הפלת הממשלה. אף אחד לא חושב שבחירות בזמן קורונה הם דבר טוב, אבל השיתוק של הממשלה עולה לאזרחי ישראל הרבה יותר מבחירות ולכן זאת האפשרות העדיפה.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך ולעבוד למען אזרחי ישראל, ואני מאמין שזה יהיה מתוך הממשלה.
 • רוב האנשים לא יודעים שאני סב חרדתי שדואג כל העת לנכדים.
 • למה יש עתיד? הייתה לי הזכות להיות ממקימי המפלגה הזו ולעצבה. יש עתיד אינה דומה לאף מפלגה אחרת – יש עתיד היא משפחה מגובשת ומלוכדת. יש לנו את השטח הטוב ביותר בארץ ובפרט בימים אלה, אזרחי ישראל רואים בעצמם מה ההבדל בין מפלגות אווירה לבין מפלגה שורשית שתחת רגליה קרקע יציבה!

אורנה ברביבאי

ח״כ אורנה ברביראי. צילום: נועם ריבקין פנטון. פלאש 90
 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה עוסקת במצב שוק העבודה שהגיע לשפל חסר תקדים. בעידן בו כל כך הרבה אנשים מחפשים מקור פרנסה, יש הכרח להנגיש את המידע ולחבר בין צורכי המשק לפוטנציאל האנושי. ללא כל אלו הממשלה תתקשה לאפשר לשוק העבודה ולכלכלת ישראל לחזור לתפוקה מלאה. מדובר בהצעת חוק שנועדה להנגיש את המידע באופן שקוף וזמין לכל אזרח, על היקף המשרות הפנויות ודרישות התפקיד, על מנת שכל אדם יוכל להחליט על עתידו המקצועי. בנוסף, הצעת החוק קובעת הקמת מאגר מידע לאומי למעסיקים ולדורשי העבודה. לצערי בשל שיקולים פוליטיים הצעת החוק עדיין לא עברה.
 • רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא רגע פיזור הכנסת ה-23. הרגע הזה הוכיח כי שיתופי פעולה בין חברי כנסת מסיעות שונות יכולים לשנות מציאות ולספק עתיד טוב יותר לאזרחי המדינה.
 • בכנסת הבאה אני מתחייבת לקדם הצעות חוק המאפשרות לאזרחים חזרה לשגרת חיים לאחר משבר כלכלי ובריאותי כל כך עמוק, וכן להמשיך ולקדם שוויון וצמצום פערים בכלל תחומי החיים לרבות פתיחת 100% המקצועות בצה”ל בפני נשים.
 • רוב האנשים לא יודעים שהמשקה האהוב עליי הוא מים רותחים עם עלי מרווה.
 • למה יש עתיד? יש עתיד היא מפלגה המשקפת ערכים ליברליים של ציבור רחב המבקש לחיות בישראל כמדינה יהודיות ודמוקרטית, מוכן לעשות הכל עבור המדינה וראוי שגם המדינה בראשות יאיר לפיד והנבחרת המצוינת שלו תעשה הכל עבורו.

קארין אלהרר

ח״כ קארין אלהרר. צילום: נועם ריבקין פנטון. פלאש 90
 • חוק שאני גאה בו במיוחד הוא חוק שיזמתי ואושר בקדנציה הראשונה שלי בכנסת, חוק האומנה. החוק מבטיח שילדים הנמצאים באומנה יזכו לכל הכלים למימוש הפוטנציאל שלהם, ליחס הולם ולא פוגע והמאפיינים התרבותיים מהם הגיעו ישמרו, אבל קובע גם מה הן הזכויות והסמכויות של משפחה שמשמשת כאומנה כדי להקל על חיי היומיום ולהסיר חסמים כמו צורך באישור לכל פרט כמו תספורת, ביקור אצל הרופא או טיול בבית הספר ולעודד משפחות נוספות לשמש כמשפחות אומנה. 
 • רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא הרגע בו אושרה הצעת החוק שלי להגנה על תעסוקת נשים השוהות במקלט לנשים מוכות ונשים שילדו בזמן שהיו בחל”ת מפני פיטורים. למרות שהכנסת ה-23 הייתה משוללת כוחות וקצרה, הצלחתי להביא שינוי אמיתי עבור כל אותן נשים ולסייע להן לשמור על מקומות העבודה שלהן וזה משהו שאזכור ואשמח עליו תמיד. 
 • בכנסת הבאה אני מתחייבת להמשיך לעבוד קשה כדי להבטיח שיהיה טוב יותר לחיות פה. להמשיך לעבוד למען שמירה על פעוטות, צעירים בסיכון שאין להם משפחה להישען עליה ונגד שחיתות ופגיעה בדמוקרטיה. 
 • משהו אחד שרוב האנשים לא יודעים עליי הוא שאני תמיד שומרת חבילה של שוקולד במשרד כדי שתמתיק לי רגעים קשים ותיתן לי את הכח להמשיך במאבק. 
 • למה יש עתיד? כי בשמונה השנים האחרונות הוכחנו שלמרות כל השינויים בזירה הפוליטית אנחנו כאן כדי להישאר, לעבוד קשה בשביל האזרחים ולשנות.

יואל רזבוזוב

ח״כ יואל רזבוזוב. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא הצעת החוק שמבטלת כפל ביטוחים לילדים. ההצעה הזו מפחיתה משמעותית את תשלומי ההורים וחוסכת למשפחה ממוצעת כאלף שקלים בשנה.
 • מהכנסת האחרונה אני אזכור במיוחד את המלחמה העיקשת בוועדת קורונה למען פתיחת תעשיית הכושר ובריכות השחייה. העובדה שהצלחנו לבטל את החלטת הממשלה ואפשרנו למאות אלפים להתפרנס ולאזרחים לחזור להתאמן גרמה לי סיפוק רב.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך לשרת את אזרחי מדינת ישראל נאמנה, בדגש על אוכלוסיית העולים, ולהמשיך ולפעול למען קידום הספורט בישראל.
 • רוב האנשים לא יודעים שאני אוהב לצפות בקומדיות רומנטיות, אלה סרטים קלילים ומרגשים שאני מאוד נהנה מהם.
 • למה יש עתיד? אנחנו מפלגה עם ערכים ברורים, ולהבדיל ממפלגות אחרות, אנחנו באמת עומדים ושומרים על העקרונות שלנו.

אלעזר שטרן

הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא הצעת חוק הגיור. לא יעלה על הדעת שחיים בישראל רבים המעוניינים להתגייר, נתקלים בחומה בצורה ונכנסים למאבקים וקרבות. מי שרוצה להיות חלק מהעם היהודי, כל שכן אם סיכן את עצמו למענו ושירת בצבא, עלינו לתת לו מעין ‘נקודת זכות’ בהגיעו להתגייר. הצעת החוק שיזמתי בנושא קוראת לפתוח את מערך הגיור כך שכל אחד יוכל להתגייר היכן שירצה וקוראת להכיר בגיור של זרמים שונים ביהדות.

 • רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא כאשר סוף סוף הועברה תקנה, בהתאם להמלצותי (שגובשו לאחר פגישות עם רבנים בנושא) לפיה חלל צה”ל שאינו יהודי יוכל להיקבר בבית קברות צבאי, באותה בחלקה עם שאר הלוחמים תוך הגבלות הלכתיות שלא יראו לעין. אחד החוקים הראשונים שפעלתי לקדם כח”כ היה בדבר חללי צה”ל שאינם יהודים ומקום קבורתם, ראיתי בכך חוסר צדק משווע שחייל שנלחם למען המדינה נקבר בחלקה נפרדת מאחיו לנשק, ואני שמח מאוד שסוף כל סוף הצלחנו לשנות את זה.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך את מאבקי למען יצירת יהדות מקרבת יותר, למען זכויותיהם של שורדי השואה ובהיבטים השונים של ביטחון וצה”ל. כיום בכנסת לא קיים קול שפוי המייצג יהדות ‘נורמאלית’, יהדות שתדבר לעם על גווניו השונים. אם לא נדע לתת משמעות יהודית לחיים פה, אלה שמאמינים ולאלה שלא, לא נוכל להתקיים במזרח התיכון. בנוסף, כיו”ר השדולה למען ניצולי שואה ויו”ר לשעבר של הקרן לרווחת נפגעי השואה, באוכלוסיית שורדי השואה עדיין קיימים שורדים החיים בעוני ובדלות. חובתנו לפעול על מנת שיחיו כאן בכבוד. באשר לביטחון ישראל, אמשיך לפעול בוועדת החוץ והביטחון ולדאוג לאוכלוסיית המשרתים. אמשיך לפעול לטובת קידום חוק ‘ממדים ללימודים’ לפיו חיילים וחיילות ששירתו שירות מלא יהיו זכאים לתואר ראשון על חשבון המדינה. זו חובתנו המוסרית לקדם ולסייע למי שהקריב מזמנו ואף סיכן את חייו למען המדינה. כמו כן, בתקופת הקורונה אוכלוסיית החיילים המשוחררים, החיילים הבודדים והחיילים בעלי בעיות סוציאליות הזכאים להיתר עבודה מטעם הצבא נקלעו לבעיות כלכליות. כפי שנהגתי בכנסת הנוכחית ונאבקתי למען מענק לאוכלוסייה זו, אמשיך גם בכנסת הבאה לראות שבתקופות משבר לא שוכחים את אלה שעל המשמר.
 • רוב האנשים לא יודעים שאני מתחיל את רוב הבקרים בריצה של בין 10-15 ק”מ בשדות של הגליל.
 • למה יש עתיד? יש עתיד זאת המפלגה היחידה העוסקת ב”ביחד” שלנו, היא לא מפלגת נישה אלא מפלגה של כל העם, יש בה גם דתיים וגם חילונים וקשת רחבה של דעות לגבי נושאים שונים. המטרה המשותפת היא למצוא מה המקסימום שכל אחד מוכן לוותר עליו למען חיים משותפים פה בארץ, ממש ברוח שנוסחה אמנת “גביזון-מדן” שמכתיבה את יחסי הדת ומדינה בישראל של היום. אמנה שלדעתנו יש ליישם.
 •  

מיקי לוי

ח״כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן
 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא הצעת החוק שדואגת לכך שאזרחים ותיקים שמתקיימים מגמלת אזרח ותיק וזכאים להבטחת הכנסה יקבלו את הגמלה שנה אחורה רטרואקטיבית ולא כפי שהיה נהוג רק מהחודש האחרון. מדובר באחת האוכלוסיות העניות והנזקקות ביותר בישראל. רבים מהם חווים קשיי שפה והתקשו להתמודד עם הבירוקרטיה ולכן הפסידו על לא עוול בכפם חודשים ארוכים של זכאות לגמלה שלא באשמתם. 
 • רגע אחד שאני זוכר במיוחד מהכנסת האחרונה הוא כשהגשתי אלפי הסתייגויות ונלחמתי כנגד החוק שהובילו כחול לבן והליכוד לשנות את חוקי יסוד הממשלה וליצור יצור כלאיים חדש ששינה את סדרי השלטון שלנו והוביל בסוף למצב אבסורדי של ממשלה משותקת בראשות נאשם בשוחד כפי שהתרעתי והזהרתי. 
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך לפעול למען החלשים בחברה שלנו ולמען העסקים הקטנים, העצמאיים ויצירת רשת בטחון עבורם. יש לי שורה של הצעות חוק שיעברו איתי לכנסת הבאה. מניסיוני אם ממשיכים להיאבק, בסוף מגיע הרגע הנכון ומצליחים לקדם יוזמות שונות. 
 • רוב האנשים לא יודעים שאני אוהב לאסוף את הנכדים מהגן כשזה מתאפשר ולהעביר שיעורים פרטיים בחשבון לנכדות. 
 • למה יש עתיד? קודם כל בגלל האנשים. לפיד הקים משפחה וחבורה מגובשת של פעילים, ראשי מטות ונבחרי ציבור שהגיעו מכל שדרות החברה ובאו ממקום טוב לקדם את החברה הישראלית. בגלל הממלכתיות, המתינות ודרך האמצע, בגלל המאבק הבלתי מתפשר בשחיתות. בגלל הליברליות. זו המפלגה הראשונה ששמה במרכז את מעמד הביניים הישראלי, את הרוב הדומם שעובד ומשלם מיסים, משרת בצבא ורוב הנטל בחברה נופל על כתפיו.

רם בן ברק

ח״כ רם בן ברק. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
 • הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא ״חוק החקלאות״. לצערי הרב הוא לא קודם בקדנציה הנוכחית אך בכנסת הבאה קידום הצעת החוק יהיה תנאי בהסכם הקואליציוני ואין לי ספק שהוא יעבור. זהו חוק שעבדתי עליו עם אנשים רבים ונועד להסדיר את תחום החקלאות בישראל וכל הנושאים שנוגעים אליו. 
 • רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא ציון יום הסובלנות בכנסת. מדובר ביום שיזמתי וגם הגשתי הצעת חוק לציין אותו – לכבוד היום הזמנתי לכנסת קבוצת כדורגל של שער שוויון, ילדים בכיתות ד-ו ערבים ויהודים שמשחקים יחדיו ומתחנכים לסובלנות וקבלת האחר דרך הספורט. נאמתי והם ישבו מולי ביציע. זה היה מרגש מאוד.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך ולפעול למען אזרחי ישראל! לייצג את ההתיישבות העובדת והמרחב הכפרי ולשים את טובת האזרחים לנגד עיני בצורה שוויונית ולחתור לשלום בתוכנו ועם שכנינו.
 • רוב האנשים לא יודעים שלפני הקורונה והסגרים הייתי דואג שלמרות כל הפגישות והעומס בעבודה – פעם בשבוע אוציא את נכדיי מהגן. אני רואה בזה חשיבות עליונה, העזרה לילדותיי ובילויי עם נכדיי זה דבר חשוב ביותר ואני עושה הכל על מנת להצליח לעשות זאת.
 • למה יש עתיד? יש עתיד היא משפחה שבנויה מאנשים טובים שמעוניינים בעתיד טוב יותר. יאיר לפיד מוביל אידיאולוגיה ברורה שאני תומך בה לחלוטין ושמח לקחת בה חלק. בבחירות האחרונות יש עתיד הוכיחה את מחויבותה לציבור בוחריה ולא בגדה. נאמנות לערכים ולדרך הם מצפן מבחינתי ומבחינת חברי לתנועה ולסיעה.

יואב סגלוביץ

ח״כ יואב סגלוביץ. צילום: פלאש 90
 • הצעת החוק שאני שמח מאוד שקידמנו היא הצעת חוק למניעת אלימות במשפחה (תיקון-פיקוח אלקטרוני על אדם שהוצא כנגדו צו הגנה). איזוק אלקטרוני ישפר את אפקטיביות אכיפת צווי ההגנה לכל אותם א.נשים שביטחונם מאוים על ידי קרוב משפחתם. כך נוכל לעזור ולהחזיר את שגרת חיי הנפגעות והנפגעים. 
 • רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא כשביקשתי דיון מהיר בנושא בנק הזרע, הגיעו לוועדה ילד שנולד מתרומת זרע ואמא שילדה ילדים מתרומת זרע. הם סיפרו את הסיפור האישי שלהם, ולפתע כל חברי הכנסת בדיון הצליחו לשתף פעולה ולהביע הזדהות ללא קשר לתפיסה פוליטית. האישי והאנושי הצליחו לשים את הפוליטיקה לשנייה אחת בצד.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב לייצר מאבק אפקטיבי בשחיתות השלטונית, באלימות בחברה הערבית ובאלימות כנגד נשים, בהן פגיעות מיניות.
 • רוב האנשים לא יודעים שאף אחד לא יכול להתחרות איתי בהכנת השניצל הטעים ביותר 
 • למה יש עתיד? כשבחרתי להצטרף לפוליטיקה, עשיתי זאת מתוך רצון להוביל שינוי חברתי, בדגש על מאבק בשחיתות. ראיתי ביש עתיד בית מתאים לקידום תכנית רצינית בנושא, מקום בו ניתן לעבוד לצד שותפים ראויים ושתואם את השקפת עולמי.

בועז טופורובסקי

ח״כ בועז טופורובסקי. צילום: נועם ריבקין, פלאש 90
 • הצעת חוק שאני הכי גאה בה היא הצעת החוק שהצלחתי להעביר בליל פיזור הכנסת ה- 23, הצעת חוק ירוקה אשר מקנה חיסכון כלכלי אדיר בפני מיליוני האזרחים הגרים בבתים משותפים. ההצעה שלי, אשר מוזגה עם הצעת חוק ממשלתית, מאפשרת להקים פאנלים סולאריים בבתים משותפים שיפיקו חשמל מאנרגית השמש. זו מהפכה שעולה על מהפיכת דודי השמש בשנות ה- 70. אני שמח שכנסת ישראל אימצה מגמה שהולכת ומתרחבת בעולם ונותנת פתח להתייעלות אנרגטית, חיסכון כלכלי והפחתת זיהום האוויר, גם בבתי המגורים ולא רק במפעלים ובשטחים פתוחים. מעכשיו, נוכל כולנו לנצל את שטח הגג ולעשות בו שימוש סולארי שיוכל להאיר את חדרי המדרגות, לממן את טיפוח השטחים הציבוריים, לחמם עבורנו את המים ואפילו יישאר לנו עודף. המהפכה המתקדמת תהיה מקור האנרגיה העיקרי של האנושות, אנחנו כאן בכדי לוודא שזה יקרה, ובהקדם.
 • הרגע שאני הכי אזכור מהכנסת האחרונה הוא רגע נוסף מאותו הלילה, רגע לפני שכיבו את האורות על הכנסת ה- 23, הצלחנו להביא הישג נוסף שיעלה את הסיכוי להצלת חיי אדם בכבישים. באותם הרגעים, כאשר הממשלה הייתה חייבת להעביר את “התקציב ההמשכי” והקול שלי היה המכריע, הצלחנו אני ושר האוצר להגיע לפשרה ולמצוא את המשאבים המתאימים להמשך המאבק לשמירה על חיי רוכבי האופנוע. כך, לאחר מאמצים רבים, גייסתי תקציב רחב להמשך עבודות תשתית להקמת והתאמת מעקות הבטיחות לרוכבי אופנוע. עבורם, המעקות הנוכחיים בצידי הדרך הם מלכודות מוות ולצערי, רבים מהם קיפחו כך את חייהם בחודשים האחרונים. הקמת ושדרוג המעקות לרוכבי אופנוע, היה הנושא הראשון בו טיפלתי כיו”ר ועדת המשנה ואני שמח מאד שהצלחנו לגייס את הכסף הדרוש, שבוודאות יציל את חייהם.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך במלחמה להצלת חיי אדם בדרכים. כפי שעשיתי זאת בכנסת ה-19 ובשלושת הכנסות הקצרות האחרונות, אני מתחייב להמשיך גם בכנסת הבאה. הבעיה העיקרית בקרב מקבלי ההחלטות בממשלה הנוכחית, נובעת מתוך התפיסה השגויה כי הקטל בדרכים הוא גזרת גורל וכי אין פתרונות קיימים להפחית את מספר ההרוגים. אך לא כך המצב, עם מנהיגות נכונה, שינוי סדרי עדיפויות, הזרמת משאבים, איחוד כוחות, לקיחת אחריות ובניית תכנית רב-שנתית בעלת חזון טכנולוגי מתקדם, נוכל למנוע ממשפחות נוספות להיכנס למעגל השכול. כיו”ר ועדת המשנה לקידום הבטיחות בדרכים, אני מתחייב כי אמשיך לדחוף את מדינת ישראל למלחמת חורמה למיגור הקטל בדרכים וביחד ננצח בה, כפי שמדינת ישראל יודעת לנצח במלחמות.

רוב האנשים לא יודעים שאם הם יעשו עבודת שורשים מעמיקה, הם יגלו שאני ומשפחתי נמנים על צאצאיו של החיד”א – הרב חיים יוסף דוד אזולאי, פוסק הלכה ומקובל במאה ה-18, של המהר”ל מפראג, הפוסק הגדול מהמאה ה-16 ושורשי מגיעים אפילו עד דוד המלך. בנוסף, סבא של אבא שלי, שעלה ארצה ב-1881 היה ממקימי ראשון לציון.

 • למה יש עתיד? עוד בתחילת הדרך, ימים בהם לקחתי חלק בהקמת מפלגת יש עתיד הצעירה, חרטנו על דגלנו את עקרון הליברליזם שמלווה אותנו עד היום בכל צומת קבלת החלטות. רוח השוויון, החירות, כלכלת השוק וחופש ההתאגדות מאפיינים אותנו כמפלגה לאורך כל הדרך, זה מה שאנחנו מבטיחים לבוחרים שלנו וזה מה שאנחנו מקיימים גם בימים קשים פוליטית, כלכלית וחברתית. עברונו, הערכים נכונים תמיד ולא רק לשעתם. את ערך הליברליזם ביש עתיד אפשר לראות בהצעות החוק של חברי הכנסת ע’דיר כמאל-מריח, אלעזר שטרן, קארין אלהרר ועוד ואני גאה להיות חלק מנבחרת כזו.

עידן רול

ח״כ עידן רול. צילום: אלעד גוטמן
 • הצעת החוק שאני גאה בה במיוחד היא הצעת החוק לפיצוי מעסיקים מאוצר המדינה בשל יום השבתון לבחירות. מדובר בהצעת חוק שהגשתי לקראת סוף פיזור הכנסת מכיוון שהבחירות הקרובות הן החמישיות בתוך כשנתיים וחצי (כולל הבחירות לרשויות המוניציפליות), והעלות נופלת במלואה על המעסיקים. הגיע הזמן שהמדינה תיקח אחריות ותפסיק לזנוח את העסקים.
 • הרגעים שאזכור במיוחד מהכנסת האחרונה הם הרגעים בהם המאבק שניהלתי בוועדות הכנסת על פיצוי מהמדינה לעסקים בגין ימי בידוד.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך את המאבק למען שוויון מלא לקהילה הגאה ולקדם שיח מכיל לכל חלקי החברה. כמו כן, אמשיך לפעול למען העסקים הקטנים ועידוד יזמות ולמען ענף ההיי טק. מתן פתרונות בתחומים אלה הם חיוניים לצורך יציאה מהמשבר הכלכלי הפוקד את מדינת ישראל בשל התפשטות נגיף הקורונה.
 • רוב האנשים לא יודעים שאני אוהב לאכול מרציפן
 • למה יש עתיד? יש עתיד היא משפחה, מפלגה ציונית שחרטה על דגלה להוות בית פוליטי הגון, שמקדם שוויון זכויות מלא, חדשנות וצעירים כתפיסת עולם. יש עתיד היא הפלטפורמה הנכונה ביותר להביא לשינוי לו אנו מייחלים במדינה.

יוראי להב הרצנו 

ח״כ יוראי להב הרצנו. צילום פלאש 90
 • הצעת חוק שאני גאה בה במיוחד היא הצעת החוק שגיבשתי ומטרתה להעניק מעמד קבע לנשים שהוברחו לישראל למטרות זנות. את החוק כתבתי לאחר שפגשתי את צ’ילה עזרא, שהוברחה לכאן לפני 20 שנה למטרות זנות והצליחה להשתקם כאן, אבל נאלצה לנהל מאבק ארוך מול משרד הפנים שביקשו לגרשה. מחובתנו לחסוך לקורבנות הסחר האלה מלחמה נוספת מיותרת.
 • הרגע שאני הכי אזכור מהכנסת האחרונה הוא דווקא רגע עצוב מבחינתי, הרגע בו הכנסת דחתה ברוב דחוק את הצעת החוק שלי לסיוע לסטודנטים בתקופת הקורונה בלי להעמיד כל חלופה.
 • בכנסת הבאה אני מתחייב להמשיך להתרגש מהזכות הגדולה לשרת את הציבור הישראלי, בכל בוקר של כל יום.
 • לא הרבה יודעים שוויתרתי על אזרחות בלגית כדי לשרת כחבר הכנסת.
 • למה יש עתיד? פשוט מאוד – כי באנו לשנות.

מירב כהן

הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא מאגר “אל תתקשרו אלי” לפיו יוקם מאגר צרכנים אשר יאסור על עוסקים לבצע שיחות צרכניות לצרכנים שיכללו בו

רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא העברת חבילת החקיקה בממשלה למיגור תופעת עושק קשישים

בכנסת הבאה אני מתחייבת להמשיך ולפעול למען רווחתם של מבוגרים בישראל. החלום שלי הוא שישראל תהיה מקום טוב להזדקן בו, יהיו בודדים פחות, חולים פחות ועניים פחות. אני מאמינה שהשינוי יגיע מעולם התעסוקה, שיראו עוד מבוגרים במקומות העבודה ואני אפילו חולמת שאנשים יוכלו לעבוד עד גילאי 80+

אנשים לא יודעים עלי שאני מעריצה שרופה של הביטלס

למה יש עתיד? כי כדי לשנות צריך אנשים שבאים לעשות דרך ארוכה ומפותלת ויש עתיד הוכיחה שהיא קבוצה ערכית, נחושה ועקבית. זה הזמן לאחד כוחות למפלגה גדולה שתשמור על ישראל שפויה.

משה "קינלי" טור-פז

התחום שאני הכי גאה על פעולתי בו* בשנים האחרונות הוא תרומתי לגיוס כ-1,000 חרדים לשירות קרבי משמעותי בצה”ל. 

רגע אחד שזכור מהכנסת האחרונה – הוא כמובן נאום הבכורה שלי ומנאום הקבלה לכנסת מאת מאיר כהן. 

בכנסת הבאה אני מתחייב לעסוק בכל הכוח בתחום החינוך ולהביא לשיפור המערכת הזו שהכזיבה בקורונה. 

רוב האנשים לא יודעים שהוצאתי ספר “עיניים בגב – שישה מבטים על חינוך” 

למה יש עתיד? כי זה המקום לחיבורים בין כל חלקי האוכלוסיה הישראלית.

ולדימיר בליאק

הצעת החוק שאני הכי גאה בה היא דמי אבטלה לעצמאים. בשנת 2017, הרבה לפני כניסתי לכנסת, ניסחתי את הצעת חוק הזו, על פי מתווה שטרם הוצע לפני כן. ההצעה הוגשה על ידי יאיר לפיד ומאיר כהן וזו גם תהיה הצעת החוק הראשונה שלי בכנסת ה-24, במידה ואבחר.

רגע אחד שאזכור מהכנסת האחרונה הוא נאום הבכורה שלי. היה לי מאוד חשוב לספר את סיפור העלייה שלי ואת סיפורם של מאות אלפי ישראלים יוצאי חבר העמים. אני גאה להיות הקול שלהם בכנסת.

בכנסת הבאה אני מתחייב לזעוק את זעקת העצמאים. לקדם מהפכה ביחס המדינה לבעלי העסקים הקטנים. לסייע כמיטב יכולתי לעולים החדשים להשתלב בארץ.

רוב האנשים לא יודעים שבעבר הייתי ספורטאי מקצועי, רץ בנבחרת רוסיה. התמחיתי במרחק של 800 מטר. ובאחת התחרויות ניצחתי רץ נדיר ואדיר, יורי בורזקובסקי, אלוף אולימפי, במרחק הזה.

למה יש עתיד? כי זה הבית. המפלגה הכי ערכית בארץ, עם אנשים נהדרים שכבר מזמן הפכו למשפחה. באנו לשנות ולא נוותר לעולם.

כתבות נוספות
קודם
הבא
אולי יעניין אותך גם..