fbpx
בית » main » שיא המשבר בענף המסעדנות עוד לפנינו

שיא המשבר בענף המסעדנות עוד לפנינו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
“חייבים לבטל את מודל החל”ת ולתמרץ את המסעדנים להחזיר את העובדים״, אומר ח”כ עידן רול (יש עתיד – תל”ם) שהשתתף ביום חמישי האחרון בפגישה עם קבוצת מסעדנים מכל רחבי הארץ

לפגישה שנערכה במסעדת אמורה מיו בתל אביב, הגיעו בעלי מסעדות מכל הארץ – מ”מוזה” בערד ועד “קפה פינגווין” בנהריה, וכן יו”ר האופוזיציה ויו”ר מפלגת יש עתיד – תל”ם ח”כ יאיר לפיד. כל המסעדנים סיפרו את אותו הסיפור: העסקים שלהם מתפרקים, מתמוטטים, נסגרים, תיאורים שבאים לידי ביטוי גם בנתונים הקשים שפרסם רק השבוע אתר Ontopo, לפיהם “70% מהמסעדות בישראל עלולות להיסגר כבר בחורף הקרוב”. 

שלומי, בעלי מסעדת “אמורה מיו” בתל אביב שבת רעב עד לפני מספר שבועות במחאה על מצבו הקשה של הענף. דן, ממסעדת “תמול שלשום” מוסד ירושלמי ותיק מספר ש”כל השנים, למרות כל הפיגועים והאסונות לא סגרנו. עכשיו היינו מוכרחים. איבדתי את השותף שלי, שנפטר שבוע אחרי שהתחיל כל הבלאגן. זו התוצאה של הלחץ ואי הודאות שנפלו עלינו”.

צילום: פלאש 90

רבים מהנוכחים ציינו כי לא רק שבעלי המסעדות לא הצליחו לממש את הסיוע המובטח מהמדינה, לדבריהם מודל החל”ת על פיו פועלת הממשלה, פשוט פשט את הרגל. לילך ספיר, בעלים של שתי מסעדות אחת בישראל ואחת בברלין שואלת ללא מענה: “למה לא עוברים בארץ למודל הגרמני שמצליח בכל העולם? אף אחד לא מצליח להבין. “למרות שיש מיליון מובטלים אנחנו לא מצליחים להשיג עובדים” אנשים אומרים להם בלי למצמץ, “למה לי? משלמים לי בשביל לא לעבוד”. 

“מתווה החל”ת הוא כשלון מוחלט שאיש כבר אינו מנסה אפילו להגן עליו. הממשלה משלמת מיליארדים לעובדים כדי שהם יישבו בבית. מתחת לאף שלנו מתפתחת בימים אלה כלכלה שחורה שלמה, שנולדה רק בגלל החלטה שגויה אחת שנתניהו מסרב להודות בטעות לגביה”, אמר ח”כ יאיר לפיד, ומנכ״ל איגוד המסעדנים זעק: “רק פוליטיקה מעניינת אותם. הם עסוקים רק בעצמם. אין שר אוצר, אין שר כלכלה, אין ראש ממשלה”.

צילום: פלאש 90

יקיר, מסעדן מתל אביב הוסיף: “לא רק שהם לא מבינים שום דבר במסעדנות, הם גם לא מוכנים להקשיב. יותר מ-30 אלף עסקים נסגרו כבר בישראל מאז תחילת המשבר. זה נכון שאנשים פוחדים לצאת מהבית, ונכון שלא לכולם יש כסף, אבל הגורם מספר 1 לסגירת עסקים בישראל של הקורונה הוא ניהול ממשלתי כושל”.

המצב הכלכלי של כל הנוכחים קשה כבר עכשיו, אבל נראה כי החשש הגדול ביותר שלהם הוא דווקא מהעתיד. סיום תקופת הקיץ ותחילתו של החורף בו לא ניתן יהיה להושיב סועדים בחוץ והגבלת מספר הסועדים לישיבה בתוך המסעדות, דבר שאינו מאפשר כדאיות כלכלית כלשהי בהפעלת מסעדות בכלל. ללא שינוי דרמטי במצב, הצפי הוא לסגירתן של מסעדות רבות נוספות בכל הארץ ולשליחתם הביתה של כמאה אלף עובדים.

צילום: פלאש 90

תחום נוסף שמצריך מחשבה מחודשת הוא מנגנון הפיצוי. המנגנון שנקבע מנותק מהמציאות, משום שהוא מעניק פיצוי רק למי שהפסיד מעל 40% מהמחזור שלו. לפיד: אף אחד לא באמת יודע איך הגיעו למספר הזה. אז מה עושים? מייצרים הפסדים. מורידים עוד שולחן, שולחים עוד מלצר הביתה, העיקר להפסיד מספיק. אז העובדים רוצים לא להרוויח כדי לקבל חל”ת, והמעסיקים רוצים לא להרוויח כדי לקבל פיצוי. מדובר בהתרסקות גמורה. ממשלת המנותקים המציאה סוג חדש של כלכלה – עסקי ההפסדים. כמה שתעבוד פחות, תרוויח יותר”. 

לשאלה מה כן צריך לעשות, השיב ח”כ רול: “צריך לאמץ את התו הסגול לתחום המסעדנות ושמספר הסועדים בתוך המסעדה ייקבע לפי גודלה. חייבים לבטל את מודל החל״ת הכושל ולתת תמריצים למעסיקים להחזיר עובדים לעבודה לפי המודל הגרמני, כל זה במקביל לתמרוץ סועדים לצאת לבלות במסעדות כמו בבריטניה”.

כתבות נוספות
קודם
הבא
אולי יעניין אותך גם..