fbpx
בית » מגזין » “בוחר מחדש”: קמפיין גיוס המונים לספרו של יהודה פרסי, נכה צה”ל שהתעוור בפעילות מבצעית בעוטף עזה

“בוחר מחדש”: קמפיין גיוס המונים לספרו של יהודה פרסי, נכה צה”ל שהתעוור בפעילות מבצעית בעוטף עזה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
ביום שבת ה-10 בנובמבר 2012 בשעות אחר הצהריים, יצא צוות חיילים מהחטיבה הצפונית של אוגדת עזה לסגירת ציר באזור נחל עוז. יהודה פרסי היה אז חייל צעיר בקבע ששימש כנהג ג’יפ בחטיבה והאיש שהוביל את הסיור. טיל שנורה לעבר השיירה בה נסעו פגע בחלקה הקדמי בעוצמה והוא נפצע באורח קשה ביותר: “הטיל חדר לתוך הג׳יפ דרך החלון וחצה אותו עד שיצא מצדו השני. העולם החשיך, כולנו נפגענו ואני נפצעתי אנושות בראשי”

יחד עם יהודה נפצעו גם הגשש שישב לידו ושני לוחמים נוספים שישבו מאחור. כולם הובלו לבתי חולים להמשך טיפול. זמן קצר לאחר האירוע, כשהוא עדיין מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בביה”ח “סורוקה”, חוסל אחמד ג’עברי, הרמטכ”ל של חמאס ומבצע “עמוד ענן” החל. רופאי בית החולים המשיכו במשך ימים להילחם על מנת להציל את חייו, וכנגד כל ההערכות והסיכויים – הוא נשאר בחיים. 

“כשאני מתעורר, אני רואה חושך מוחלט, לא מודע בכלל לכך שהתעוורתי, עובר חודש וחצי בתוך תהליך השיקום עד שאבא שלי אוזר אומץ ומספר לי שאני עיוור, שהעיניים שלי נפגעו קשה. אני שואל אותו אבא למה אני לא רואה, למה מחכים? שיורידו את התפרים? ואבא עונה לי: “לא יהודה, נפצעת קשה בעיניים. עין אחת חצי תפורה והשניה פגועה קשה. אין מה לעשות איתה. כרגע אתה לא רואה, ואנחנו מקווים שיהיה איזה צפי קטן”. מתכוון לאחוזים קטנים של שינוי, סוג של תקווה. יהודה הסתגר בעצמו וקיווה לנס. 

גם ארבעה חודשים אחרי הפציעה בראיון שפורסם ב“מעריב הוא עדיין מקווה לשינוי, לתפנית: “לא השלמתי עם הפציעה. אני מאמין שמתישהו אני אחזור לראות. יש רגעים של ייאוש, אבל זה ייאוש של “מתי, מתי אני אראה?” אני רוצה לראות כל דבר. אני רוצה לראות את הקיר. העיקר לראות”. אבל התקווה שהייתה לו בחודשים הראשונים לאחר הפציעה הלכה ונעלמה, ואותה החליפה תקופה של דיכאון ויאוש: “אני מרגיש שזו פצצה נוספת שנזרקת לעברי. עוד לא מעכל שיצאתי משדה הקרב בחיים, ועכשיו מבין שמתחילה המלחמה האמיתית, היומיומית, המלחמה על החיים שלי. איבדתי את העצמאות שלי, את הביטחון, הפכתי להיות תלוי באחרים, זה השלב שכמעט הרמתי ידיים, כמעט וויתרתי. אבל התחלתי לחפש אחר משמעות חדשה לחיי, לחפש תקווה, לבנות את עצמי מחדש”. 

שמונה שנים מאז האירוע הקשה בחייו, בו איבד את ראייתו והפך לנכה צה”ל, הספיק יהודה לעבור תהליכים פנימיים ארוכים ועמוקים, תהליך שיקום רפואי פיזי ונפשי והכיר והתחתן עם בת זוגו מילנה. בימים אלה הוא מתמקד במטרה הבאה שלו בחיים – לחזק אחרים, להראות להם שאפשר. שאפשר להתגבר, להתחזק, להצליח כנגד כל הסיכויים. יהודה עובד על כתיבת ספר שיכיל את סיפור חייו ובעיקר יתן כוחות והשראה לאנשים רבים הזקוקים לכך. “הספר הוא קרן האור בחיים החדשים שלי, אחרי שהעולם שלי הוחשך. הספר הפך למהות של החיים החדשים שלי”. 

לצורך מימון הוצאת הספר, “בוחר מחדש”, הושק השבוע קמפיין גיוס אמונים להוצאתו. חבריו הרבים הקימו קבוצת וואטספ כדי לסייע בהפצת סרטון התמיכה בפרויקט, ויהודה מעודד אותם: “אני צריך אתכם שתעזרו לי להפיץ את האור. זה מה שהציל לי את החיים וזה מה שיכול לתת משמעות עוד לאלפי אנשים”. 

רוצים לעזור? לסייע בהפצה? 

לינק לסיוע להוצאת ספרו של יהודה פרסי באתר מימון ההמונים ג’אמפ סטרטר 

כתבות נוספות
קודם
הבא
אולי יעניין אותך גם..